Classic a câștigat primul meci din Cupa UEFA

Campioana Moldovei la futsal, Classic Chișinău a obținut victorie în primul meci din noua ediție a Cupei UEFA.

Echipa patronată de Ruslan Ciocoi a dispus de formația galeză Wrexham Futsal Club, cu 7-4.

Classic a fost condusă la pauză cu 3-4, dar în repriza a doua a controlat ostilitățile din teren. Andrei Negara a marcat patru goluri, în timp ce Sergiu Nicolaiciuc a reușit un hat-trick. În celălalt meci al grupei, campioana Armeniei Leo Futsal Club a învins formația gazdă, Anorthosis Famagusta, cu 5-1.

Classic va întâlni în joi seara, 24 august, echipa Leo Futsal Club. În faza următoare se califică doar câștigătoarea grupei.