Milsami a urcat pe podium în Divizia Națională

Milsami Orhei a obținut a doua victorie consecutivă în Divizia Națională. Echipa antrenată de Veaceslav Rusnac a învins-o pe teren propriu pe Dacia Chișinău, cu 2-1.

Milsami a condus la pauză cu 2-0, prin golurile marcate de Bogdan și Dedov. Dacia a redus din diferență în minutul 53, când a punctat Olisaev.

”După un start nu prea bun mă bucur că am reușit să câștigăm. Noile achiziții au adus un plus în jocul echipei noastre”, a declarat la conferința de presă antrenorul echipei Milsami, Veaceslav Rusnac.

Liderul surpriză al campionatului este nou-promovata Spicul. Echipa din Chișcăreni a obținut o victorie categorică pe terenul lui Dinamo-Auto, scor 3-0. Iavorschi, Sofroni și Calincov au marcat cele trei goluri în repriza a doua.

Tot două victorii are și Petrocub, reușind să bată Sfîntul Gheorghe, cu 2-0. Paireli și Mudrac au marcat pentru echipa pregătită de Lilian Popescu.

Marele derby dintre Sheriff și Zimbru s-a încheiat nedecis, scor 2-2. Tiraspolenii au condus în două rânduri, după golurile lui Damașcan și Bayala, numai că Zimbru a egalat de fiecare dată, prin Monday și Theodoro.