![Засуха и экстремальная жара серьезно скажутся на урожае](https://moldova-today.com/wp-content/plugins/advanced-recent-posts-widget/timthumb/thumb.php?src=https://moldova-today.com/wp-content/uploads/2024/07/zasuha.jpg&h=200&w=250&z=0)
Universitatea de Stat din Moldova și-a ales ieri studenții care să poarte titlul de Miss și Mister USM 2017.
Astfel Miss USM a fost desemnată Corina Braga, studentă la Facultatea de Economie, iar cu titlul de Mister USM 2017 s-a ales Adrian Sîrbu, student al Facultății Jusnalism și Științe ale Comunicării.
Momentul care a tulburat atmosfera a fost în timpul probei „Poartă ie cu mândrie”, unde o participantă a defilat cu un miel viu în brațe. Iar dacă proba defilării a încălzit publicul, cea de inteligență la înfierbântat la propriu: participanții și-au pus pe tavă originalitatea, inteligența și simțul umorului. Nici „Tema pentru acasă” nu s-a lăsat fără emoții și incidente, însă cei 12 studenți ne-au încântat cu multitudinea de talente pe care le posedă.