![Засуха и экстремальная жара серьезно скажутся на урожае](https://moldova-today.com/wp-content/plugins/advanced-recent-posts-widget/timthumb/thumb.php?src=https://moldova-today.com/wp-content/uploads/2024/07/zasuha.jpg&h=200&w=250&z=0)
Pe parcursul anului curent, la Chişinău vor fi asamblate 20 de troleibuze noi. O dispoziţia în acest sens a semnat primarul general interimar, Silvia Radu.
Proiectul de asamblare a troleibuzelor va fi realizat de către ÎM „Regia Transport Electric Chişinău". Din cele 20 de unităţi de transport electric ce vor fi asamblate în 2018, 5 troleibuze vor fi dotate cu sistem de propulsare autonomă.
De asemenea, primarul interimar Silvia Radu a dispus ca toate troleibuzele noi să fie dotate cu instalaţii de aer condiţionat.